4 Eylül 2014 Perşembe

DUDAK DOLGUNLAŞTIRAN BALSAM YAPIMI 2 :

  Hem dudaklarınız dolgunlaşsın hemde istediğiniz renklerde parlasın istemez misiniz? Dudak dolgunlaştırmak için her yolu denediniz tonlarca para döktünüz işe yaramadı mı? Evde daha ucuza daha etkili bir balsam yapmak istemez misiniz? Cevabınız evetse sizi şöyle yakınımıza alalım bu tarif sizin için geliyor.

MALZEMELER:
Vicks *
Vazelin *
Tarçın yağı *
Kırmızı acı biber yağı *
Vanilya yağı (aroma vermesi için)
Hindistan cevizi yağı (katı halde besleyici olması için arzuya bağlı)
Kırmızı gıda boyası (arzuya bağlı renk vermesi için)

(*) Yanlarında yıldız bulunan malzemeler ana malzemelerimiz , sizde isteğe bağlı olarak diğer malzemelerden karıştırabilirsiniz.Hazırlanışı:
1- Kaynamış sıcak su bulunan bir kabın üzerine cezve , tabak yerleştiriyoruz.
2- İçine birer yemek kaşığı vazelin, vicks ve hindistan cevizi yağı ekliyoruz.
3- Malzemelerimiz eridikten sonra içerisine birer tatlı kaşığı kırmızı biber yağı, tarçın yağı , vanilya yağı ekliyoruz ve karıştırıyoruz.
4- Ekleyeceğiniz kırmızı gıda boyasının miktarı size kalmış, dudağınıza sürmek istediğiniz kırmızı rengin koyuluğuna göre miktarını kendiniz ayarlayabilirsiniz.
5- Hazırladığınız karışımı küçük bir kapaklı kaba koyarak , iki saat buzlukta bekletiyorsunuz
6- Dudak dolgunlaştırıcı balsamınız hazır.

NOT: Tarçın yağı, Kırmızı biber yağı 'na karşı herhangi bir alerjik reaksiyon oluşup olmadığını anlamak için bu yağların her birini teker teker, bir miktar elinizin üzerine sürerek test edin. Herhangi bir sorunla karşılaşmazsanız karışımı hazırlayarak kullanmaya başlayabilirsiniz.

NOT 2: Dudaklarınızda bir süre karıncalanma hissi yaşayabilirsiniz. Birkaç dakika içinde karıncalanma hissi geçecektir. Ve aynada çekici dudaklar size gülümsüyor olacaktır.

NOT 3: Eğer daha dolgun dudaklar istiyorsanız tarçın ve kırmızı biber yağının miktarını artırabilirsiniz.

NOT 4: Bu geçici bir etkidir.

Güzel ve bakımlı günler diliyorum...
Yorum Gönder