12 Kasım 2015 Perşembe

KIRIŞIKLIK ENGELLEYİCİ YÜZ EGZERSİZLERİ :


Selam kızlarcımmm,

Kırışıklıklarımızdan kendimize 8 dk ayırarak kurtulabiliriz =) Evet doğru duydun tatlım gençleşmek için 8 dakikan varsa , ooo alırım bir dal =)

İlk olarak yapman gereken belirli bir zaman belirlemek , biliyorum ki ister çalışan bayan olarak işe yetişme telaşı olsun , ister ev hanımı olarak çocukları okula ve kocacığını işe yetiştirme telaşı olsun sabah egzersiz imkansız ama gece yatmadan kendine ayırabileceğin bir 8 dakikan olduğuna eminim. ilk önce yüz temizleme rutinimizi gerçekleştiriyoruz. Ardından gece kremimizi güzelce sürüp cildin emmesi için 3-4 dakikalık bir fırsat tanıyoruz =) Ardından gelsin yüz egzersizleri =)

1-) GÖZ ÇEVRESİ :

İşaret parmaklarınızı kaşlarınızın ortasına yerleştirin. Baş parmaklarınızı fotoğraftaki gibi köşelere yerleştirin. Gözlerinizi sıkıca kapatin. Baş parmaklarınızı hafifçe bastırarak dışarı doğru hareket ettirmeye çalışın. Göz çevrenizdeki kasları üstteki parmaklarınızla yukarı ve aşağı daoğru hareket ettirin. Baskılama ve hareketi 40 saniye kadar uygulayın.

2-) ALIN ÇİZGİLERİ :

Baş parmaklarınızı kulaklarınızın yanına kıvırarak yerleştirin ve diğer 4 parmağınızla kaşaklarınızı tutun. Kaşlarınızı yukarı kaldırmaya çalışırken parmaklarınızla alnınızı aşağı doğru hareket ettirmeye çalışın. 30 saniye bu şekilde bekleyin.  Alın çizgileriniz azsa bunu günde iki kere tekrar edin. Çizgiler derinse günde üç kez tekrarlayın.

3-) GÖZ KAPAKLARINI KALDIRARAK GÖZ ALTI MORLUK VE ŞİŞLİKLERİNE VEDA EDEBİLECEĞİNİZ EGZERSİZ

Bu egzersizi otururken veya yatarken yapabilirsiniz. İşaret parmağınızı göz altınızın dış tarafına doğru fotoğraftaki gibi yerleştirin. Gözlerinizile yukarı doğru bakın. Dış göz kaslarınızı hissetmeni gerekir. Yüzünü ileri ve omuzlarınızı geri doğru hareket ettir. Daha dirençli basınç için ayaklarınızla zemine baskı uygulayabilirsiniz. 40 saniye bu şekilde durun tutun. Normalde günde iki kez aşırı şişkinlik durumunda günde üç kez yapın.

4-) YANAK CANLANDIRAN / ŞEKİLLENDİREN EGZERSİZ (GÖZ ÇUKURU DOLDURAN) :

İşaret parmağınızı fotoğraftaki gibi yanaklarınızın üzerine yerleştirin. Ağzınızı da fotoğraftaki gibi yapın.  Üst dudağınızla dişlerinizi kapatarak gerginlik oluşturmaya çalışın. Şaşkınlık ifadenizi elleriniz sabit bir şekilde 20 kez tekrar edin.5-) BURUN EGZERSİZİ :

Sağ elinizin baş parmağı ve işaret parmağıyla burn kemiğinizin olduğu yeri köprü gibi tutun.Sıkıca tutarak aşağı doğru hareket ettirin. Bu sırada sol elinizin işaret parmağını üst dudağınızın üzerine yaslayarak burnunuzun ucuna koyun ve Bu egzersizi 40 kez yapın. yukarı doğru hareket ettirin. Her zaman parmağınızı burun ucunda hissetmeniz gerekir.

6-) DUDAK KALDIRMA :

Dudaklarınızı sıkıca kapatın ve işaret parmaklarınızı ağzınızın alt köşelerine yerleştirerek bu ifadeyi koruyun. Bunu yaparken parmaklarınızı bastırarak yukarı aşağı doğru hareket ettirin. Bu hareketi 40 saniye kadar tekrar edin. Bu hareket ağız kaslarınızı maksimum şekilde çalıştırdığı için bir ağrı duyabilirsiniz. Egzersizin sonunda dudaklarınızı bir süre açmadan kapalı tutun.

7-) DUDAK ÇEVRESİ KIRIŞIKLIKLARI :

İşaret parmaklarınızı sağ işaret parmağınız üstte, sol işaret parmağınız altta olaak şekilde üst dudağınızın üzerine fotoğraftaki gibi yerleştirin. Ağzınızı hafifçe açarak parmaklarınızı zıt yönde birbirine doğru iterek dudaklarınızı kıvırmaya, bastırmaya çalışın. Dudaklarınızda yanma hissettiğinizde 20 hızlı yuvarlak hareket yapın. Hareketi tamamladıktan sonra ağız köşelerinize hızlıca 20 kere yuvarlak şekilde hareket ettirin.

8-) DUDAK DOLGUNLAŞTIRMA :

Üst dudağınızı üst dişlerinizin üzerine doğru ağzınızı 'O' yaparak fotoğraftaki gibi gerdirin. İşaret parmaklarınızı ağız köşelerinize sabitleyin. parmaklarınızı çok yavaş şekilde aşağı doğru hareket ettirin. Daha sonra bu şekilde 30 saniye boyunca aşağı yukarı doğru hareket ettirin.

9-) ÇENE ÇİZGİLERİ VE SARKMALAR :

Ağzınızı açın ve dudaklarınızı içeri doğru kıvırmaya çalışın. Üst ve alt bölgeniz gerginleşecektir.. Bu sırada sol elinizi yenenizin altına yerleştirin ve yukarı doğru iterek ağzınızı gergin bir şekilde kapatmaya çalışın. Ağız kapalı bir şekilde birkaç saniye bekleyin ve çeneninizi bir kaç santim daha yukarı kaldırın.

10-) BOYUN ÇEVRESİ :

Bir elinizle fotoğraftaki gibi boynunuzu hafifçe tutun. Başınızı diğer tarafa çevirerek boynunuzun bir duvar gibi gergin olmasını sağlayın. Gözlerinizle yukarı doğru bakın. Diliniz burnunuza değdirmek ister gibi üstte doğru hareket ettirin. Bu ifadenizi 30 kez tekrarlayın. Aynı hareketi dğer elinizle diğer taraf içinde yapın. Omuzlarınızın üzerinden yukarı doğru bakın, yine 30 kez tekrarlayın.

1 ay dene sonuçlarına sende inanamayacaksın =) Hadi başlayalım kimler benimle ise öncesi sonrası fotosu yapcağız başlarken bir foto çekin her hafta bunun altına fotoğraflarımızı atıp düşman çatlatalım ayol =)

Yorum Gönder