1 Haziran 2015 Pazartesi

DUDAK PEELİNGİ İLE DUDAKLARIMIZDAKİ KIRIŞIK VE ÖLÜ DERİLİ GÖRÜNÜME SON :

Selam güzellerim, bal dudaklı, kiraz yanaklı hatunlarım smile ifade simgesi
Duduşlarınız yüzünüzün en çok görünen bölgesi olduklarından dolayı sanıldığından çok daha fazla önem taşıyorlar. Doğru rujları, kalemi ve dudak dolgunlaştırıcı ürünleri kullanmanın yanında doğru şekilde bakımlarını gerçekleştirmek günlük hayatta çok daha güzel olmanızı ve kendinizi iyi hissetmenizi, dikkat çekmenizi sağlayacaktır. Mevsim değişiklikleri, zor çalışma koşulları, stres ve psikolojik durumla bile kolayca etkilenebilen dudaklarınızın bakımını düzenli olarak gerçekleştirmelisiniz.
İlk yapmanız gerekenler arasında dudaklarınızın mat, soluk ve kötü görünmesine neden olan ölü derilerden kurtulmanız gerekmektedir. Bunun için basit pratik ve gerçekten en etkili tariflerden birini paylaşıyorumsmile ifade simgesiDuduş peelingi için malzemeler:
Karbonat (ingiliz karbonatıda olur. Normal karbonat marketlerden, ingiliz karbonatı eczaneden temin edebilirsiniz)
Vazelin (pür yani saf olması lazım eczaneden alınız)
Zeytinyağı
Bal
Küp Şeker ----
Sargı Bezi ----
Diş fırçası ----
Hazırlanışı :
Bu malzemelerden 1 er çay kaşığı karıştırarak hazırlayın .Ağzı kapaklı bir kaba alarak lazım oldukça kullanacağız smile ifade simgesi Bitene kadar kullanın canlar smile ifade simgesi
Peki nasıl kullanıyoruz : Alttaki 3 yöntemden biriyle bu peelingi dudaklarınıza uygulayabilirsiniz..
1- Küp şekeri peelinge batırıp dudaklarımızda dolaştırıyoruz.
2- Sargı bezini parmaınıza dolayıp peelinge batırın ve bununla dudaklarımıza peeling yapıyoruz.
3- Diş fırçasını peelinge batırıp dudaklarınıza peeling yapabilirsiniz smile ifade simgesi
DİPNOT : Her zaman bir miktar nemli kalması gereken dudaklarınızın bu nemini koruyabilmesi için günlük su ihtiyacınızı da karşılamanız ve vitamin, mineral gibi desteklerinizi almanızı unutmamanız gerekmektedir.
DİPNOT 2: Her gün dudak koruyucunuzu uygulamanız yani nemlendirme işlemi yapmanız dudaklarınıza ekstra canlılık kazandırır smile ifade simgesi

Hiç yorum yok: