2 Haziran 2016 Perşembe

MULTİ FONKSİYONEL SERAP MASKESİ (PÜRÜZSÜZ, BEMBEYAZ, PARLAK CİLT PARLATICI , CİLT GENÇLEŞTİRİCİ ,LEKE AÇICI MASKE) ;

Selam güzellerim,
Bugün günlerden maske ,Mesaj kutuma attığınız mesajlar için teşekkürler tek tek ilgilenemesemde , sorunlarınızı benimle paylaştığınız için teşekkür ederim. Yoğunluğa bakarak aslında en baba sorunumuzun lekeler,cilt beyazlatma, akne ve sivilce yatıştırma olduğunu görünce bir çok üyecanımızda bu sorunların karma olduğunu düşünürsek kolay pratikuygulanabilir bir maske yayınlamaya karar verdim.
Lekeler ve cilt beyazlatma istediğimden dolayı "PİRİNÇ UNU"ndan yardım aldım. Cilt tonu koruma, sivilceleri yatıştırmak için "ZERDEÇAL" . Siyah nokta temizlesin , gözenek açsın istediğimden dolayı "YOĞURT" takviyesi ve nemli arınmış bir cilt için BAL. Hadi başlayalım...
Malzemeler ;
1 tatlı kaşığı pirinç unu (kendim küçük el değirmeninde öğüttüm. Detaylarhttp://makyajcarki.blogspot.com/…/gunesten-yipranmis-lekele…)
1 tatlı kaşığı zerdeçal
2 tatlı kaşığı yoğurt
1 tatlı kaşığı balHazırlanışı :
Tüm malzemelerimizi pürüzsüz bir kıvam elde edene kadar cam bir kapta karıştırıyoruz. temizlenmiş cildimize uygulayıp 15 dk bekledikten sonra ılık su ile cildimizi yıkayıp tabi ki soğuk su ile şokluyoruz. Haftada 2 kere uygulama yapabilirsiniz :maskelerden sonra cildinizi toniklemeyi ve soğuk su ile şoklamayı unutmayın kızlarcım...
DİPNOT 1: Maskeyi uyguladıktan sonra ellerinizde ve yüzünüzde zerdeçalın kuvvetli boyama etkisi nedeniyle, özellikle açık renkli cildi olanlarda lekeler oluşabilir. Ancak endişe etmeyin. Bu lekeler iyi bir durulama sonrasında veya bir kaç saat içinde kendiliğinden geçecektir.
Güzel ve bakımlı günler diliyorum...

Hiç yorum yok: