16 Mayıs 2017 Salı

SİVİLCE VE SİYAH NOKTA MASKESI (Tarçın , Limon ve Aloe Vera sprey ile )


SİVİLCE VE SİYAH NOKTA MASKESI
(Tarçın , Limon ve Aloe Vera sprey ile )


İhtiyacımız olan malzemeler;
2 tatlı kaşığı limon suyu ,
1 tatlı kaşığı toz tarçın
1 tatlı kaşığı aloe vera sprey.

Limonun yeni kesilmiş olması şart yoksa maske işe yaramıyor o cayır cayır etkisini hissedemiyoruz. Yeni kestiğiniz limonu toz tarçın ve sprey ile tamamen karışana kadar karıştırın.
Çekirdeklere dikkat edin bu maskede limonun çekirdeğine ihtiyacımız yok.  Siz kıvama dikkat edin. Pelteden biraz daha sıvı olacak.

Maskeyi ister sivilcelere , lekelere siyah noktalara sürün isterseniz tüm yüzünüze sürün ama ben tüm cildime sürüyorum. Ve temizlemek için kurumasını bekliyorum.

Gelelim bu maske ile en can alıcı noktaya; cildiniz yanmış gibi kıpkırmızı olacak korkmayın  geçici bir süre böyle oluyor. En fazla 1 saatte bu kızarıklık geçiyor. Kızarıklık yüzünden gece yapmanızı tavsiye ederim, kimse bu kızarıklığı görmemiş olur. Ayrıca kızarıklık geçtikten sonra nemlendirici sürmenizi tavsiye ederim.
İnanılmaz yakıyor cildi hatta gözümüzden yaş geliyor burnumuz akıyor 😂😂
Benim cildim karma ama yağlı ciltli gülbeden ve kuru ciltli amcam da yaptı ve çok memnun kaldı ama sonrasında kesinlikle nemlendirici sürün.

Detaylar tabi ki facebookta video olarak 😂 O nedenle amcamın fotoyu atıyorum 😎

Ayrıca her tarif herkes de aynı tepkiyi vermez ama ne limoncularla ortağım ne de tarçın satıcılarıyla yani tamamen evde uygulayıp memnun olduğum bir tarif ister deneyin ister denemeyin aklınızda bulunsun :) Ama deneyip memnun kalırsanız yorum bırakırsanız yazıma çok mutlu olurum. Umarım sivilcelerinize çözüm olurum benim kadar memnun kalırsınız.


#ciltbakımı #dogalmaske #sivilceler #sivilce #siyahnokta #leke #arindirici

Hiç yorum yok: